ul. Stanisława Staszica 6 lok. 04, 25-008 Kielce | tel. 605 729 912

Chirurgiczny przeszczep włosów

Centrum Medycyny i Estetyki w Kielcach, zaprasza na przeszczep włosów, przeprowadzany przy wykorzystaniu metody FUE. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz dużej wiedzy oraz odpowiednich kwalifikacji lekarzy, pracujących w naszej klinice, jesteśmy w stanie pomagać naszym Pacjentom w przypadku braków w owłosieniu, a także blizn.

 

przeszczep włosów kielce

Przeszczep włosów – wskazania

Przeszczep włosów, który przeprowadzamy w Kielcach, jest skierowany przede wszystkim do osób cierpiących z powodu łysienia androgenowego, które dotyka nie tylko mężczyzn, ale również kobiety. Łysienie to prowadzi do szybkiej utraty włosów, nawet w bardzo młodym wieku (18 lat) i stanowi bardzo duży problem dla wielu osób. Przeszczep włosów metodą FUE jest rozwiązaniem nowoczesnym i skutecznym, które pozwala przywrócić owłosienie na głowie, a także przykryć blizny oraz wyeliminować niewielkie ubytki w owłosieniu.

 

 

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

FUE, czyli Follicular Unit Extraction, polega na przeszczepie włosów z okolicy potylicznej – za pomocą specjalnych, niezwykle precyzyjnych narzędzi, pobierane są mieszki włosowe, które po policzeniu oraz ocenie, wszczepia się w konkretne miejsca – na środek głowy, w zakola i wszędzie tam, gdzie Pacjenta dotknęło łysienie albo niezbędne jest przykrycie blizn.

Sam przeszczep włosów jest zabiegiem, który wykonuje się przy zastosowaniu znieczuleniamiejscowego, w celu zadbania o komfort Pacjenta. Jest on również poinformowany przed zabiegiem o jego dokładnym planie. Przed samym przeszczepem, lekarz określa również obszar z którego pobierane będą jednostki mieszkowo-włosowe, a także obszar ich wszczepiania. Niekiedy niezbędne jest również ocenienie gęstości włosów, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu trichoscanu albo mikroskopu.

. Obszar, z którego pobierane są mieszki włosowe zostaje ogolony, a Pacjent w trakcie zabiegu znajduje się w pozycji leżącej (na brzuchu). Do pobierania włosów stosujemy nowoczesne, sprawdzone narzędzia, które pozwalają nam na bardzo precyzyjne działanie i zakończenie zabiegu z efektem, który spełni oczekiwania Pacjenta.

Przeszczep włosów wykonywany jest jednego dnia, a w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu, wystarczy jednorazowy zabieg. Niekiedy, w przypadku rozległego łysienia, zabieg może trwać dłużej.

Całość zabiegu trwa w zależności od liczby przeszczepów od godziny do kilkunastu godzin, podczas których pacjent leży w komfortowym fotelu.

przeszczep włosów kielce

 

 

Przed zabiegiem

Nie ma konieczności specjalnego przygotowywania się do zabiegu. Niezbędne jest jednak przeprowadzenie stosownych badań, a także stosowania się wytycznych. Wśród tych najważniejszych, znajdują się:

  • niezażywanie Aspiryny przez 2 tygodnie poprzedzające zabieg,
  • niespożywanie mocnej kawy i alkoholu w przeddzień zabiegu,
  • konieczność stosowania preparatu Loxon 5%, gdy zabieg polegać ma na dogęszczaniu włosów.

Oczywiście w niektórych przypadkach mogą pojawić się indywidualne wytyczne, o których Pacjent dowiaduje się bezpośrednio od lekarza.

Po zabiegu

Pacjent może opuścić klinikę. Bardzo dużą zaletą stosowanej przez nas metody jest to, że Pacjent może błyskawicznie wrócić do normalnego funkcjonowania – proces gojenia się trwa zaledwie 1-2 tygodnie, a wszelkie drobne blizny, które powstały w wyniku przeszczepu włosów, zakrywane są szybko pojawiającymi się w okolicy dawczej włosami.Nowe włosy odrastają po 3 miesiącach, a Pacjent nie musi pojawiać się w klinice na jakichkolwiek kontrolach czy do założenia szwów.

Dlaczego przeszczep włosów w Kielcach?

Przede wszystkim z powodu jego skuteczności, braku dyskomfortu oraz szybkiego powrotu Pacjenta do pełnej sprawności. Co więcej – za przeszczep włosów, przeprowadzany w Centrum Medycyny i Estetyki w Kielcach, odpowiedzialny jest wykwalifikowany i doświadczony zespół lekarzy, od których zależy skuteczność zabiegu. Dzięki temu masz pewność, że wszystko zostanie przeprowadzone sprawnie, a końcowy efekt zabiegu będzie dla Ciebie w stu procentach zadowalający.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Centrum Medycyny i Estetyki w Kielcach.

Przeszczep włosów metodą FUE staje się obecnie już raczej normą niż innowacją. Metoda STRIP stosowana w latach 90-tych i pierwszej dekadzie 21 wieku  odchodzi do lamusa.

chirurgiczny przeszczep włosów w Kielcach

Cena zabiegu : 

1 graft posiada od 1 do 6 włosów.

1 graft – 10zł

powyżej 1500 graftów cena 8,5zł

powyżej 2000 graftów cena 6,5

Minimalna ilośc graftów  do wykonania zabiegu 300szt.

Umów się na wizytę