ul. Stanisława Staszica 6 lok. 04, 25-008 Kielce | tel. 605 729 912

Chirurgiczny przeszczep włosów

Centrum Medycyny i Estetyki w Kielcach, zaprasza na przeszczep włosów, przeprowadzany przy wykorzystaniu metody FUE. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz dużej wiedzy oraz odpowiednich kwalifikacji lekarzy, pracujących w naszej klinice, jesteśmy w stanie pomagać naszym Pacjentom w przypadku braków w owłosieniu, a także blizn.

 

DLACZEGO MY : 

Przede wszystkim posiadamy świetnie wykwalifikowany personel medyczny oraz odpowiednie zaplecze. Nasi pacjencji są zadowoleni z naszych efektów i wracają do nas na kolejne inne zabiegi. Trafiają do nas pacjenci z różnych miejsc również z zza granicy po nie udanym przeszczepie włosów. 

Nasz zespól podchodzi do zabiegu w taki sposób, że nie skupia się tylko na samym przeszczepie ale na  tym, aby te włosy po zabiegu się przyjęły i nie wypadły za kilka miesięcy. Na samym początku odbywa się u nas konsultacja i wnikliwa diagnostyka aby wykluczyć wszystkie choroby i znaleźc  przyczynę wypadania włosów, następnie po odpowiedniej diagnostyce chirurg współpracuje z dermatologiem i wprowadzane jest  (jeżeli jest konieczne) odpowiednie leczenie farmakologiczne przez zabiegiem, aby zminimalizować ryzyko odrzucenia przeszczepu – wypadnięcia włosów po zabiegu. Po przeszczepie włosów w Kielcach w razie potrzeby pacjent dalej jest monitorowany i prowadzone jest leczenie aby efekt był jak najlepszy. Reasumując nie wykonujemy przeszczepu  i ,,nie wysyłamy pacjenta do domu” tylko opiekujemy się nim aby efekty były jak najlepsze.

 

Przeszczep włosów – wskazania

Przeszczep włosów, który przeprowadzamy w Kielcach, jest skierowany przede wszystkim do osób cierpiących z powodu łysienia androgenowego, które dotyka nie tylko mężczyzn, ale również kobiety. Łysienie to prowadzi do szybkiej utraty włosów, nawet w bardzo młodym wieku (18 lat) i stanowi bardzo duży problem dla wielu osób. Przeszczep włosów metodą FUE jest rozwiązaniem nowoczesnym i skutecznym, które pozwala przywrócić owłosienie na głowie, a także przykryć blizny oraz wyeliminować niewielkie ubytki w owłosieniu.

 

 

Przeszczep włosów

Centrum Medycyny i Estetyki. Efekty naszej pracy przed i po zabiegu.

Przeszczep włosów – wskazania

Przeszczep włosów, który przeprowadzamy w Kielcach, jest skierowany przede wszystkim do osób cierpiących z powodu łysienia androgenowego, które dotyka nie tylko mężczyzn, ale również kobiety. Łysienie to prowadzi do szybkiej utraty włosów, nawet w bardzo młodym wieku (18 lat) i stanowi bardzo duży problem dla wielu osób. Przeszczep włosów metodą FUE jest rozwiązaniem nowoczesnym i skutecznym, które pozwala przywrócić owłosienie na głowie, a także przykryć blizny oraz wyeliminować niewielkie ubytki w owłosieniu.

Wskazania do przeszczepu włosów w Kielcach:

-łysienie androgenowe,
– łysienie pozapalne bez zwłóknienia skóry,
-łysienie po terapii onkologicznej,przeszczep włosów kielce– ubytki w obrębie skóry owłosionej głowy,
– niewystarczająca ilość zarostu w obrębie brody,
-zmiana kształtu zarostu broda, wąsy,
-wypełnienie blizn na skórze  głowy

 

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

FUE, czyli Follicular Unit Extraction, polega na przeszczepie włosów z okolicy potylicznej – za pomocą specjalnych, niezwykle precyzyjnych narzędzi, pobierane są mieszki włosowe, które po policzeniu oraz ocenie, wszczepia się w konkretne miejsca – na środek głowy, w zakola i wszędzie tam, gdzie Pacjenta dotknęło łysienie albo niezbędne jest przykrycie blizn.

Sam przeszczep włosów jest zabiegiem, który wykonuje się przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, w celu zadbania o komfort Pacjenta. Jest on również poinformowany przed zabiegiem o jego dokładnym planie. Przed samym przeszczepem, lekarz określa również obszar z którego pobierane będą jednostki mieszkowo-włosowe, a także obszar ich wszczepiania. Niekiedy niezbędne jest również ocenienie gęstości włosów, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu trichoscanu albo mikroskopu.

Obszar, z którego pobierane są mieszki włosowe zostaje ogolony, a Pacjent w trakcie zabiegu znajduje się w pozycji leżącej (na brzuchu). Do pobierania włosów stosujemy nowoczesne, sprawdzone narzędzia, które pozwalają nam na bardzo precyzyjne działanie i zakończenie zabiegu z efektem, który spełni oczekiwania Pacjenta.

Przeszczep włosów wykonywany jest jednego dnia, a w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu, wystarczy jednorazowy zabieg. Niekiedy, w przypadku rozległego łysienia, zabieg może trwać dłużej.

Całość zabiegu trwa w zależności od liczby przeszczepów od godziny do kilkunastu godzin, podczas których pacjent leży w komfortowym fotelu.

 

przeszczep włosów kielce

 

 

 

przeszczep włosów kraków

;dr Paweł Pióro efekty naszego pacjenta po przeszczepie włosów.

Zalety:

-Poprawa samopoczucia i samooceny, poprawa atrakcyjności
-Metoda FUE nie wymaga szycia ani skalpela, dzięki czemu nie ma śladów przebytego zabieg,

-Brak blizn po ranach chirurgicznych,
-Szybkie gojenie – bezpośrednio po zabiegu będą małe ranki w obszarze, z którego usuwano mieszki
włosowe. Po około 3 – 5 dniach ranki te będą zagojone,
-Szybki powrót do normalnych zajęć
-Zmniejszenie kontrastu między obszarami dawczymi, a łysiejącymi dzięki ekstrakcji włosów z
gęstych obszarów,
– Brak ryzyka uszkodzeń mieszków włosowych i lepszy wzrost włosa,
– Skrócenie czasu trwania zabiegu i większy komfort pacjenta,

 

Przed zabiegiem

Nie ma konieczności specjalnego przygotowywania się do zabiegu. Niezbędne jest jednak przeprowadzenie stosownych badań, a także stosowania się wytycznych. Wśród tych najważniejszych, znajdują się:

  • niezażywanie Aspiryny przez 2 tygodnie poprzedzające zabieg,
  • niespożywanie mocnej kawy i alkoholu  3 dni przed zabiegiem,
  • konieczność stosowania preparatu Loxon 5%, gdy zabieg polegać ma na dogęszczaniu włosów.

Oczywiście w niektórych przypadkach mogą pojawić się indywidualne wytyczne, o których Pacjent dowiaduje się bezpośrednio od lekarza.

Po zabiegu

Pacjent może opuścić klinikę w Kielcach. Bardzo dużą zaletą stosowanej przez nas metody jest to, że Pacjent może błyskawicznie wrócić do normalnego funkcjonowania – proces gojenia się trwa zaledwie 1-2 tygodnie, a wszelkie drobne blizny, które powstały w wyniku przeszczepu włosów, zakrywane są szybko pojawiającymi się w okolicy dawczej włosami.Nowe włosy odrastają po 3 miesiącach, a Pacjent nie musi pojawiać się w klinice na jakichkolwiek kontrolach czy do założenia szwów.

Zalecenia po zabiegu :

-Pierwsza noc po zabiegu – nie wolno dotykać przeszczepionych włosów, najlepiej utrzymywać
przeszczepione miejsce nawilżone. Wszystkie informację zostaną przekazane na wizycie przez dr

Pawła Pióro,
-Wysiłek fizyczny powinien zostać ograniczony w pierwszym tygodniu po zabiegu,
-Zakaz korzystania z  sauny i basenu minimum 2 tygodnie,
– Po zabiegu należy stosować  leki i kremy zgodnie z zaleceniami dr Pawła Pióro,
– Nie wolno spożywać alkoholu przez przynajmniej 48 godzin po zabiegu,
– Do momentu zejścia zaczerwienienia nie wolno przebywać na słońcu lub solarium, a by nie
spowodować wyblaknięcia luz ściemnienia rejonu biorczego oraz dawczego.

Możliwe komplikacje :
-Obrzęk może pojawić się w przedniej części głowy, głowa może puchnąć do 3 doby po zabiegu,

– Krwawienie, które pojawia się bezpośrednio po zabiegu szybko ustępuje, jeżeli jest większe
krwawienie, które jest spowodowane usunięciem grafta należy postępować zgodnie z zaleceniami dr
Pawła Pióro,
– Ból może być odczuwalny o niskim natężeniu,
– Infekcja zdarza się rzadko,
– Można odczuwać zmniejszenie czucia w miejscu przeszczepu. W ciągu 4 do 12 miesięcy czucie w
tym rejonie będzie odbudowane,
– Skrzepy/ strupy pomogą je usunąć mokre kompresy, z reguły skrzepliny odpadają w przeciągu 7-10
dni, nie wolno ich zdrapywać.

 

Dlaczego przeszczep włosów w Kielcach?

Przede wszystkim z powodu jego skuteczności, braku dyskomfortu oraz szybkiego powrotu Pacjenta do pełnej sprawności. Co więcej – za przeszczep włosów, przeprowadzany w Centrum Medycyny i Estetyki w Kielcach, odpowiedzialny jest wykwalifikowany i doświadczony zespół lekarzy, od których zależy skuteczność zabiegu. Dzięki temu masz pewność, że wszystko zostanie przeprowadzone sprawnie, a końcowy efekt zabiegu będzie dla Ciebie w stu procentach zadowalający.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Centrum Medycyny i Estetyki w Kielcach.

Przeszczep włosów metodą FUE staje się obecnie już raczej normą niż innowacją. Metoda STRIP stosowana w latach 90-tych i pierwszej dekadzie 21 wieku  odchodzi do lamusa.

 

Cena zabiegu : 

Konsultacja przeszczep włosów  – 200 zł

Biopsja skóry głowy- 250zł

 

1 graft posiada od 1 do 6 włosów.

1 graft – 10zł

przy zabiegu powyżej 1500 graftów cena za 1 graft to 8,5zł

w cene zabiegu wliczone są 2 konsultacje pozabiegowe, oraz posiłek dla pacjenta podczas zabiegu.

Obniżenie lini włosów od 1000 graftów

Zakola od 800 graftów

Zagęszczenie łysiny czubek głowy od 1000 graftów

Broda zagęszczenie i odbudowa od 1000graftów

Przeszczep  brwi do 600 graftów cena 6000zł

Minimalna cena zabiegu 6000zł

W przypadku przeszczepu grupowego możliwość zniżki.

Zabieg poprawkowy po nieudanym przeszczepie w innej klinice wyceniamy indywidualnie, (obecne blizny).

Cena zawiera wizyty kontrolne, przed zabiegiem wykonujemy pełną diagnostykę. Odpowiednia kwalifikacja pacjenta do przeszczepu to podstawa udanego przeszczepu. W przypadku przeciwskazań nie wykonujemy przeszczepu. Zależy nam aby przeszczep się przyjął a nie żeby tylko wykonać sam zabieg.

W razie potrzeby pomagamy uzyskać rezerwację w pobliskim hotelu.

 

Umów się na wizytę