ul. Stanisława Staszica 6 lok. 04, 25-008 Kielce | tel. 605 729 912

Labioplastyka – plastyka warg sromowych mniejszych

Wielkość oraz kształt warg sromowych ma duże znaczenie nie tylko pod kątem estetyki, ale również zdrowia. Ich niesymetryczność albo zbyt duży rozmiar może doprowadzić do różnego rodzaju dolegliwości związanych z wykonywaniem codziennych czynności, takich jak noszenie bielizny, stroju kąpielowego, a nawet siadanie na krześle. Co więcej, ma negatywny wpływ na aktywność seksualną oraz uprawianie sportów – w szczególności jazdy konno i na rowerze.

Co powoduje problemy z wielkością lub kształtem warg sromowych? Przede wszystkim uwarunkowania genetyczne, a także uszkodzenia, które powstają w czasie porodów i na które nie mamy większego wpływu. Deformacja warg sromowych może być również wynikiem postępującego procesu starzenia się tych okolic ciała.

Wszelkie nieprawidłowości związane ze złą anatomią warg sromowych można wyeliminować dzięki zabiegowi, jakim jest labioplastyka. Zabieg ten pozwala nie tylko poprawić jakość codziennego życia, ale również przywrócić przyjemność czerpaną z odczuć seksualnych, a także poprawić samopoczucie i stan psychiczny pacjentki.

Na czym polega labioplastyka

Zabieg labioplastyki warg sromowych mniejszych stosowany jest w celu modelowania warg sromowych oraz ich zmniejszania. Metoda, jaka jest stosowana w tym przypadku to cięcie chirurgiczne lub  zastosowanie lasera  po ówczesnym znieczuleniu.

Znieczulenie  odbywa się na obszarze zabiegowym, dzięki czemu nadmiar tkanki może być bezproblemowo obcinany – zarówno przy użyciu skalpela, jak i lasera. Która metoda jest częściej stosowana? Wszystko zależy od rodzaju i wielkości warg sromowych, lekarz dobiera wtedy odpowiednią metodę. Labioplastyka laserowa,  ma  mniejszą inwazyjność oraz szybszy przebieg zabiegu. Co więcej – przy zastosowaniu metody laserowej dochodzi do koagulacji tkanki, w związku z czym utrata krwi zostaje zdecydowanie zminimalizowana.

Wskazania

 • Duże, zdeformowane lub asymetryczne wargi sromowe,
 • Zdeformowane wargi sromowe po porodzie,
 • Codzienny dyskomfort podczas codziennych czynności lub uprawiania sportów,
 • Dyskomfort podczas współżycia seksualnego,
 • Częste infekcje związane z wargami,
 • Niezadowolenie wyglądu warg sromowych.

Przeciwwskazania

 • Ostry stan zapalany pochwy i sromu,
 • Uczulenie na któryś z leków, podawanych przy znieczuleniu,
 • Ciężkie i rzadko występujące zaburzenia krzepliwości krwi,
 • Miesiączka lub inne krwawienie z pochwy,
 • Choroba nowotworowa w obrębie narządów płciowych,
 • Ciąża / karmienie piersią,
 • Okres połogu
 • nieprawidłowy wynik cytologii
 • infekcje pochwy i sromu

Efekty

Labioplastyka jest zabiegiem, którego celem jest zmiana kształtu, wielkości oraz wyglądu warg sromowych mniejszych, a co za tym idzie – poprawa komfort życia codziennego oraz seksualnego.

Okres pozabiegowy

Po zabiegu pojawi się opuchlizna, a proces gojenia się rany jest podobny do tej pooperacyjnej. Konieczna jest wstrzemięźliwość seksualna w okresie 4-6 tygodni, a także unikanie dużego wysiłku fizycznego.

 

Cena zabiegu

Koszt zabiegu labioplastyki uzależniony jest od skali problemu, a więc wielkości warg sromowych.

 

Labioplastyka, czego należy się spodziewać po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu i w ciągu 2-3 kolejnych dni występują nieduże dolegliwości bólowe kontrolowane za pomocą przepisanych przez lekarza, doustnych leków przeciwbólowych. Z reguły w ciągu 12 – 24 godzin wstępuje też, niewielkie plamienie z brzegów rany zbliżone w nasileniu do końcówki okresu. Naturalny jest również pewien stopień zasinień i obrzęku zarówno w zakresie warg sromowych mniejszych jak i większych.
Alarmująca jest podwyższona powyżej 38 stopni Celsjusza temperatura ciała oraz duże krwawienie , dolegliwości bólowe nie dające się opanować przepisanymi lekami. Jeżeli pacjentka ma jakiekolwiek wątpliwości, powinna się skontaktować z lekarzem.

Po zabiegu należy ograniczyć aktywność fizyczną, następuje  zakaz opalania się w solarium, zakaz korzystania z basenów, zbiorników wodnych i saun  aż, do całkowitego wygojenia się rany.

Dla zachowania komfortu do zabiegu używane są wyłącznie szwy wchłanialne w związku z czym nie ma potrzeby ich zdjęcia. Do pełnej aktywności fizycznej pacjentki wracają w ciągu kilku dni, a do pełnej aktywności seksualnej po 2- 4 tygodniach od zabiegu.

Jakie są możliwe powikłania po zabiegu?

Powikłania po labioplastyce  są bardzo rzadkie. Należą do nich: krwiak, infekcja, opóźnione gojenie, częściowe rozejście się brzegów rany wymagające powtórnego zszycia. Szczegółowe omówienie wymienionych powikłań oraz sposobów ich leczenia powinno mieć miejsce podczas konsultacji przedoperacyjne, która jest najwłaściwszą okazją do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości.

 

wizyta kontrolna w cenie zabiegu

czas zabiegu  labioplastyki – 60min-120min

metoda : cięcie laserowe lub skalpel chirurgiczny ( wybór metody po konsultacji z pacjentką)

zabieg  labioplastyki wykonuje :  chirurg lub specjalista ginekolog, wszyscy nasi specjalisci mają duże doświadczenie w wykonywaniu zabiegów labioplastyki.

Labioplastyka Kielce ul. Staszica 6 lok.04 tel. 605712925

medycyna estetyczna kielce

 

Umów się na wizytę