ul. Stanisława Staszica 6 lok. 04, 25-008 Kielce | tel. 605 729 912

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu Kielce

Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest objawem nieprawidłowego mechanizmu zamknięcia cewki moczowej i polega na mimowolnym wycieku moczu podczas wysiłku, kaszlu czy kichania, a także podczas czynności powodujących podniesienie się ciśnienia w jamie brzusznej. Ignorowanie tego objawu prowadzi do bezwiednego wycieku moczu przy coraz mniejszych obciążeniach, nawet w trakcie chodzenia lub podczas spoczynku. Wysiłkowe nietrzymanie moczu dotyczy aż 24% dorosłych kobiet do 48 roku życia. Procent ten znacznie wzrasta w grupie kobiet, które ukończyły 55 lat i wynosi aż 39%.

Przyczyny wysiłkowego nietrzymania moczu

Przyczynami wysiłkowego nietrzymania moczu są przede wszystkim porody, niedobory hormonalne pojawiające się w okresie menopauzy, wrodzone wady tkanki łącznej, inne wady wrodzone, a także operacje cewki moczowej.  Należy jednak pamiętać, że w większości przypadków możliwa jest specjalistyczna pomoc, która może w znacznym stopniu zwiększyć nasz komfort i zminimalizować występujące objawy.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu? – możesz to zmienić!

Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych metod leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu Kielce jest już dziś nie tylko możliwe, ale jest bardzo proste. Wykorzystanie lasera pozwala na znaczne zniwelowanie problemu, który dotyczy tak wielu Polek, bez konieczności wykonywania operacji.

Wskazania

 • zwiotczałe i rozluźnione mięśnie, które podtrzymują pęcherz w naturalnej dla niego pozycji
 • obniżony pęcherz i zmiana jego kąta w stosunku do cewki
 • brak kontroli nad zatrzymywaniem moczu

Przebieg zabiegu
Zabieg jest całkowicie bezbolesny, wykonywany bez znieczulenia. Nie wymaga on ze strony Pacjentki żadnego dodatkowego przygotowania, natomiast cała procedura zajmuje nie więcej niż 30 minut.
Leczenie wysiłkowego nieotrzymania moczu polega na przywróceniu napięcia i sprężystości mięśni dna miednicy oraz górnej ściany pochwy. W tym celu stosujemy metodę leczenia laserem, który stymuluje namnażanie włókien kolagenowych oraz sprzyja obkurczaniu istniejących tkanek poddanych zabiegowi. Metoda prowadzi przede wszystkim do wzmocnienia powięzi wewnątrzmiedniczej, ścian pochwy oraz całego obszaru ujścia cewki moczowej, co powoduje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej oraz przywraca jej prawidłową funkcjonalność.

Efekty
Na pełen efekt leczenia należy poczekać 4 do 6 tygodni. Po tym okresie u zdecydowanej większości pacjentek dochodzi do wyraźnego zmniejszenia się problemu, a często całkowitego ustąpienia objawów nietrzymania moczu. Tym samym poprawia się komfort życia, wraca pewność siebie i satysfakcja z kontaktów intymnych. Dla podtrzymania efektów zabiegu jak najdłużej, rekomendujemy rozpoczęcie regularnych ćwiczeń mięśni Kegla.

Zalecenia po zabiegu
Pacjentka może wrócić do codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Po zabiegu przez kilka dni może wystąpić przesięk surowiczy wymagający stosowania podpasek. Przez kilkanaście dni po zabiegu należy unikać stosunków płciowych.

Przeciwskazania

 • nieprawidłowy wynik badania cytologicznego;
 • aktywna menstruacji
 • okres ciąży lub połogu
 • aktywne infekcje w obrębie pochwy
 • nieuregulowana cukrzyca
 • choroba nowotworowa
 • aktywny stan zapalny pęcherza moczowego
 • zranienia, owrzodzenia lub odleżyny śluzówki ścian i przedsionka pochwy;
 • przyjmowanie leków światłouczulających (np. retinoidy, tetracykliny, wyciąg z dziurawca lub nagietka)
Umów się na wizytę