ul. Stanisława Staszica 6 lok. 04, 25-008 Kielce | tel. 605 729 912

Plastyka powiek

 Blefaroplastyka 

PLASTYKA POWIEK

Wykonujemy zabiegi plastyki powiek górnych oraz plastyki powiek dolnych.

W naszej klinice specjalizujemy się w plastyce powiek, oprócz standardowego usunięcie skóry zabieg w naszej klinice w Kielcach obejmuje:

  • usunięcie przepuklin tłuszczowych
  • wycięcie nadmiaru wiotkiej skóry
  • plastykę mięśnia okrężnego oka
  • lifting i podniesienie kącików oczu.

Zabieg wykonujemy za pomocą skalpela chirurgicznego oraz lasera. Dodatkowo wyróżniamy się niezwykle starannym i estetycznym szyciem.

Dla Pacjentów z zagranicy oferujemy wideokonsultacje.

 

Plastyka powiek to nic innego jak chirurgiczna plastyka powiek. Polega na usunięciu nadmiaru skóry wraz z tkanką tłuszczową z okolic powiek. Celem zabiegu jest usunięcie objawów starzenia górnej części twarzy. Ludzka skóra z biegiem lat się starzeje, skóra powiek rozciąga, mięśnie słabną, a dodatkowo z upływem lat w okolicach powiek odkładać się tłuszcz. Nadmiar tkanki tłuszczowej i coraz słabsze mięśnie powodują, że górna powieka zaczyna opadać, mogąc ograniczać pole widzenia. Plastyka powiek, eliminuje całkowicie te przypadłości.

Najlepszymi kandydatami do zabiegu są zarówno mężczyźni jak i kobiety, którzy mają problemy z zaburzeniami widzenia, spowodowane nadmiarem skóry na powiekach, a ich oczy wyglądają wiecznie na zmęczone. U kobiet nadmiar skóry może nawet uniemożliwiać nałożenie makijażu, co także jest wskazaniem do zabiegu. Zazwyczaj są to osoby po 35 roku życia, jednak problem opadającej powieki bywa dziedziczny i może stwarzać problemy w o wiele młodszym wieku.

 

 

Wskazania do zabiegu:

medyczne:

– ograniczenie pola widzenia,

  • niewydolność mięśnia dźwigacza powieki górnej,
  • bóle głowy, zmęczenie i uczucie ciężkości powiek wywołane ich wiotkością

estetyczne:

pacjenci chcący usunąć oznaki starzenia się w okolicy oczu, poprawić i odmłodzić wygląd

Jak przebiega zabieg plastyki powiek?

Zabieg wykonuje lekarz. Blefaroplastyka powiek górnych polega na nacięciu skóry powiek w naturalnym fałdzie, załamaniu powieki górnej. Nasz lekarz Następnie wycina nadmiar wiotkiej skóry w postaci odpowiednio ukształtowanego paska skóry i mięśnia okrężnego oka, co znacznie pogłębia strop powieki górnej, odmładzając oko. Odsłonięty mięsień jest obkurczany laserem. Rana zamykana jest warstwowo bardzo cienkimi szwami, a blizna jest praktycznie niezauważalna.  Zabieg wykonywany jest  w znieczuleniu miejscowym.

 

 

 

blefaroplastyka kielce

Efekty:

Korekcja powiek sprawia wrażenie optycznego odmłodzenia twarzy. Odsłonięcie powieki wiąże się z wyeksponowaniem całego oka, które zyskuje wyrazistość.

Znieczulenie:

Zabieg jest bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

 

Zalecenia pozabiegowe:

Po operacji, w celu ochrony przed infekcją, na ranę nakładamy specjalistyczną maść z antybiotykiem oraz preparat z ceramidami i kwasami tłuszczowymi, zapewniający optymalne gojenie oraz estetykę blizn. W określonych sytuacjach niezbędny może być opatrunek i kompresy. Po zabiegu może wystąpić ból o niewielkim nasileniu, z reguły nie wymagający stosowania środków przeciwbólowych. Należy brać pod uwagę możliwość wystąpienia niewielkich zasinień i obrzęków. Zmiany te ustępują w ciągu 5-10 dni. Zabieg trwa zazwyczaj ok. 1,5 godziny, następnie pacjent może udać się do domu. Szwy zdejmujemy po 5-7 dniach.

Przeciwskazania do blefaroplastyki:

– ciężkie choroby ogólnoustrojowe (systemowe), np. niewydolność krążenia, wątroby, cukrzyca,

– skazy naczyniowe

– niedokrwistość,

– nieuregulowane ciśnienie tętnicze krwi,

– infekcje, (choroby zębów), stany ropne skóry twarzy

-nieleczone choroby tarczycy

 

 

 

Umów się na wizytę