Problemy z przebarwieniami dotyczą bardzo wielu osób, w szczególności kobiet – dotykają blisko połowy Pań (dla porównania – występują tylko u 10% mężczyzn). Jedną z naszych specjalności jest usuwanie przebarwień, które występują najczęściej pod postacią brązowych plamek, które bardzo łatwo odróżnić od normalnego koloru skóry. Stosujemy nowoczesne metody bezinwazyjne, w pełni bezpieczna dla zdrowia i skóry, a przede wszystkim – skuteczne.
Do tej pory nie została ustalona oficjalna przyczyna ich powstawania, jednak w większości przypadków usuwanie przebarwień konieczne jest, gdy Pacjent zbyt intensywnie korzysta z uroków słońca. W ciągu lat nadmiernego opalania się, energia słoneczna kumuluje się w skórze i dochodzi do oparzeń słonecznych. Bardzo często przebarwienia powstają również w wyniku fizjologicznych zmian hormonalnych, wynikających z ciąży oraz przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Dobre warunki do powstawania przebarwień mają miejsce również u osób, które posiadają ciemniejszy kolor skóry. Ich kolor jest zawsze zależny od ilości melaniny, jaka jest wytwarzana w skórze.
Zarówno w przypadku pojawienia się przebarwień na skórze, jak również w celu zapobiegnięcia ich wystąpieniu, najlepiej jest korzystać z odpowiednich kremów z wysokimi filtrami, jak choćby SPF 50 (i więcej). Usuwanie przebarwień domowymi metodami nie jest możliwe, jednak można nieco je rozjaśnić, korzystając np. z kremów wybielających.
przebarwienia posłoneczne, plamy starcze, przebarwienia hormonalne, piegi
Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją, w czasie której ustalany jest wraz z pacjentem pożądany efekt. Zabieg laserem frakcyjnym zaczyna się od nałożenia na skórę kremu znieczulającego, tak aby zapewnić komfort w trakcie operowania laserem na skórze. Po ok. 30-45 minutach przystępuje się do wykonania procedury, czyli oczyszczoną i odkażoną skórę poddaje się działaniu promieniowania laserowego.
Musimy pamiętać aby uważać na swoją skórę przez kilka dni po zabiegu. Nie używamy mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu. Nie należy wykonywać peelingów i innych zabiegów oraz nie wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem. Należy unikać również podrażniania skóry w okolicy zabiegu.
Redukcja przebarwień różnego pochodzenia.
opalenizna (1 miesiąc), leki światło uczulające (retinoidy, teracykliny), zioła (dziurawiec, nagietek – przestać używać 2-3 tygodnie przed zabiegiem), aktywne choroby skóry (np. łuszczyca, liszaj), czynne infekcje skóry ( np. opryszczka, liszajec), peelingi (na 4 tygodnie przed zabiegiem), depilacja woskiem lub pęsetą na 2 tyg. Przed zabiegiem- w okolicy poddawanej zabiegowi, bardzo sucha i bardzo wrażliwa skóra, bielactwo, skłonność do powstawania bliznowców( keloidów), blizn hipertroficznych, stosowanie sterydów (krem lub tabletki), stosowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich 6 miesięcy, spożycie lub okres 6 miesięcy od zakończenia przyjmowania Accutanu, zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, padaczka, choroby nowotworowe, rozrusznik serca, choroby hormonalne oraz endokrynologiczne takie jak: zespół policystycznego jajnika lub cukrzyca, zakażenie wirusowe : HIV, WZW, czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina), ciąża, karmienie piersią, spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem), nadmierne oczekiwania wobec efektów zabiegu