Na czym polega peeling kawitacyjny?
Warunkiem powodzenia zabiegu jest nawilżenie skóry przed jego rozpoczęciem.
Rozpylona na skórze woda tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które pod wpływem drgań ultradźwiękowych gwałtownie pękają. W wyniku tych działań dochodzi do rozbicia martwych komórek i odsłonięcia młodszej warstwy skóry, wolnej od nadmiaru łoju, bakterii czy substancji toksycznych.
Efekty – peeling kawitacyjny
Dermatolodzy zalecają peeling kawitacyjny przed zabiegiem pielęgnacyjnymi w celu lepszego przyjmowania substancji odżywczych.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg ?
Każdy rodzaj peelingu – zarówno ten klasyczny, jak i kawitacyjny – polega na pozbyciu się martwego naskórka i odsłonięciu młodszych warstw naszej skóry. Dzięki skóra zyskuje naturalny zdrowy kolor i znikają z niej ślady zmęczenia oraz zmarszczki. Peeling kawitacyjny wykorzystuje się z myślą o osobach, których skóra jest cienka lub mieszana, a także mają problemy naczyniowe. Poddając się kawitacji, unikają jej podrażnienia.
Wskazania Peeling kawitacyjny
uciążliwy trądzik
drobne zmarszczki opuchlizna w okolicach oczu
regeneracja skóry tzw. “skóra palacza”
przebarwienia na skórze
Przeciwskazania:
Intensywność zabiegów :
Regularnie wykonywany zabieg prowadzi do zmniejszenia się przetłuszczania, dzięki czemu świecenie nie jest tak intensywne, a skóra przybiera zdrowy wygląd. Efekt wygładzonej skóry odczuwalny jest już po pierwszym zabiegu. Zalecamy 4-6 zabiegów co 1- 2 tygodnie.