ul. Stanisława Staszica 6 lok. 04, 25-008 Kielce | tel. 605 729 912

Lifting twarzy, spłycanie zmarszczek

Powodem powstawania większości zmarszczek jest starzenie się skóry. Niewiele można zrobić, aby zmniejszyć to tempo. Dodatkowo wiele czynników środowiskowych przyczynia się do jego wzrostu. Skóra staje się coraz cieńsza, traci wilgoć i tłuszcz, przez co jest mniej gładka i sprężysta.

Główną przyczyną starzenia się skóry jest światło słoneczne. Można zabezpieczyć się przed jego szkodliwym działaniem stosując kremy z filtrem UV, odzież ochronną, a także unikając sztucznego światła lamp opalających i solarium. Innymi przyczynami powstawania zmarszczek mogą być uwarunkowania genetyczne (rodzinne), oraz palenie tytoniu.

Wskazania

Zmarszczki różnego rodzaju: drobne, głębokie, mimiczne

Przebieg zabiegu

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją, w czasie której ustalany jest wraz z pacjentem pożądany efekt. Zabieg laserem frakcyjnym zaczyna się od nałożenia na skórę kremu znieczulającego, tak aby zapewnić komfort w trakcie operowania laserem na skórze. Po ok. 30-45 minutach przystępuje się do wykonania procedury, czyli oczyszczoną i odkażoną skórę poddaje się działaniu promieniowania laserowego. Po zabiegu twarz jest czerwona i obrzęknięta. Można też odczuwać lekki ból i dyskomfort. Z bliska i w dotyku skóra wygląda trochę jak papier ścierny (jest podziurkowana). Złuszczanie i gojenie się trwa kilka dni. Pełen cykl regeneracji tkanki to trzy miesiące, więc w pełni ocenić efekt zabiegu można dopiero po takim czasie.

Zalecenia po zabiegu

Musimy pamiętać aby uważać na swoją skórę przez kilka dni po zabiegu. Nie używamy mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu. Nie należy wykonywać peelingów i innych zabiegów oraz nie wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem. Należy unikać również podrażniania skóry w okolicy zabiegu.

Efekty

Wygładzenie i redukcja zmarszczek, poprawa napięcie i jędrności skóry.

Przeciwwskazania

opalenizna (1 miesiąc), leki światło uczulające (retinoidy, teracykliny), zioła (dziurawiec, nagietek – przestać używać 2-3 tygodnie przed zabiegiem), aktywne choroby skóry (np. łuszczyca, liszaj), czynne infekcje skóry ( np. opryszczka, liszajec), peelingi (na 4 tygodnie przed zabiegiem), depilacja woskiem lub pęsetą na 2 tyg. Przed zabiegiem- w okolicy poddawanej zabiegowi, bardzo sucha i bardzo wrażliwa skóra, bielactwo, skłonność do powstawania bliznowców( keloidów), blizn hipertroficznych, stosowanie sterydów (krem lub tabletki), stosowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich 6 miesięcy, spożycie lub okres 6 miesięcy od zakończenia przyjmowania Accutanu, zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, padaczka, choroby nowotworowe, rozrusznik serca, choroby hormonalne oraz endokrynologiczne takie jak: zespół policystycznego jajnika lub cukrzyca, zakażenie wirusowe : HIV, WZW, czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina), ciąża, karmienie piersią, spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem), nadmierne oczekiwania wobec efektów zabiegu

Umów się na wizytę