ul. Stanisława Staszica 6 lok. 04, 25-008 Kielce | tel. 605 729 912

Blizny lub zmiany skórne? Pomoże Ci chirurgia w Kielcach!

chirurgia w kielcach

Usuwanie różnego rodzaju blizn czy zmian skórnych ma na celu nie tylko przywrócenie estetycznego wyglądu, ale przede wszystkim zalecane jest ze względów zdrowotnych. Dlatego też w przypadku jakichkolwiek problemów albo zauważenia niepokojących zmian na skórze, warto jest zgłosić się do specjalisty, który zleci stosowne badania i podejmie konkretne kroki w celu wyeliminowania problemu. Niekiedy niezbędna może okazać się chirurgia, którą oferujemy w naszym Centrum Medycyny i Estetyki w Kielcach.

Chirurgia w Kielcach a zmiany skórne

Zmiany skórne pojawiają się u każdego z nas i w większości przypadków nie wiążą się z jakimikolwiek problemami natury zdrowotnej, a jedynie prowadzą do zmniejszenia estetyki skóry. Różnego rodzaju krosty, pęknięcia czy plamki to zwykle problemy, z którymi łatwo sobie poradzić i które mogą zniknąć same w krótkim czasie. Istnieją jednak takie zmiany skórne, obok których nie wolno przechodzić obojętnie i które być może trzeba będzie usunąć. Oferowana przez naszych specjalistów chirurgia w Kielcach pozwoli Ci uporać się z każdym problemem!

Usuwanie niektórych zmian, które pojawiły się na skórze (np. guzki), jest niezbędne również po to, aby wysłać taki fragment skóry na dokładne badanie histopatologiczne, dzięki któremu możliwe będzie ocenienie, czy wycięta zmiana nowotworowa ma charakter złośliwy. W tej sytuacji chirurgia jest więc niezbędna, by dokonać odpowiedniej diagnozy i – w konsekwencji – uratować życie pacjenta.

Na czym polega zabieg z zakresu dermatochirurgii?

Chirurgiczne usuwanie skóry wykonuje się przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu oraz wysterylizowanych narzędzi. Sam zabieg jest dla pacjenta bezbolesny, ponieważ odbywa się przy znieczuleniu nasiękowym (pod postacią zastrzyku). W miejscu wycinania zmiany skórnej, chirurg zaszywa ranę – proces jej gojenia trwa około 2 tygodni.

chirurg kielce

Zmiany skórne mogą przybierać bardzo różnorodne formy, różnią się też wielkościami i tym, jak głęboko znajdują się pod skórą. W Centrum Medycyny i Estetyki w Kielcach, nasi chirurdzy oferują usunięcie:

Oczywiście to niejedyne czynności, jakich może podjąć się chirurg z naszej kieleckiej kliniki – zapraszamy po więcej informacji telefonicznie albo poprzez bezpośrednią wizytę u specjalisty.

Chirurgia w Kielcach a blizny

Zabiegu chirurgiczne oferowane są również tym pacjentom, którzy posiadają sporej wielkości blizny – po wypadku, cesarskim cięciu czy operacji. Takie blizny są zazwyczaj uwypuklone, szerokie i obniżają estetykę skóry oraz wyglądu, dlatego też jej usunięcie jest wskazane. W Centrum Medycyny i Estetyki w Kielcach, jesteśmy w stanie usuwać blizny zarówno chirurgicznie (plastyka Z i plastyka w), jak również laserowo – przy użyciu nowoczesnego lasera frakcyjnego (i nie tylko), co pozwala nam działać skutecznie niezależnie od wielkości blizny oraz miejsca, w którym się ona znajduje.

Oczywiście przeprowadzane zabiegi są bezbolesne, a gojenie się ran pooperacyjnych nie trwa długo – dzięki temu usługi naszych chirurgów cieszą się bardzo dużą popularnością wśród pacjentów.

centrum medycyny i estetyki

Nowoczesne metody – również w Centrum Medycyny i Estetyki!

W Centrum Medycyny i Estetyki w Kielcach, chirurgia nie jest jedyną metodą usuwania zmian skórnych. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, jesteśmy w stanie działać również bezinwazyjnie, na co dowodem jest elektrokoagulacja – zabieg usuwania zmian skórnych przy wykorzystaniu prądu zmiennego o dużej częstotliwości. W jego trakcie, elektrody przykładane są do zmian skórnych, w wyniku czego dochodzi do ścinania białka. Jest to metoda niezwykle skuteczna.

Oczywiście, podobnie jak w przypadku wszelkich zabiegów chirurgicznych, także tutaj stosowane jest znieczulenie, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny i w pełni bezpieczny dla każdego pacjenta.

Elektrokoagulacja umożliwia usuwanie zmian skórnych, a także:

Centrum Medycyny i Estetyki w Kielcach – chirurgia na najwyższym poziomie!

W naszej klinice pracują doświadczeni specjaliści, korzystający z wysokiej jakości, nowoczesnych rozwiązań – dzięki temu przeprowadzane zabiegi chirurgiczne są skuteczne, w pełni bezpieczne dla zdrowia pacjenta i przebiegają bez najmniejszych komplikacji. Dlatego też zapraszamy do bezpośredniego kontaktu, przedstawienia swojego problemu i skorzystania z usług specjalistów!