ul. Stanisława Staszica 6 lok. 04, 25-008 Kielce | tel. 605 729 912

Przeszczep włosów w Kielcach – czy warto się na niego zdecydować?

przeszczep włosów

Problemy z łysieniem androgenowym dotykają bardzo dużą liczbę mężczyzn, którzy próbują wielu metod zagęszczania włosów, ale niestety żadne z nich nie okazują się skuteczne. Kiedy preparaty, wskazania lekarzy czy magiczne sztuczki nie działają, wyjście jest tylko jedno – przeszczep włosów w Kielcach. Jest to metoda, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem i daje szansę odzyskania pięknej fryzury oraz zakrycia tego, co wielu mężczyznom zdecydowanie nie odpowiada – łysiny albo blizn, które pojawiły się np. po chorobie czy wypadku.

Przeszczep włosów potrzebny coraz częściej!

Utrata włosów to problem, z którym styczność ma większość mężczyzn w naszym kraju – jak pokazują statystyki, na łysienie androgenowe, cierpi aż 60 procent mężczyzn po 50 roku życia. Co więcej – łysieją już młodzi ludzie, którzy ledwie ukończyli 18 lat. Z czego to wynika? Cóż – odpowiedź na to pytanie może być inna w każdym indywidualnym przypadku. Za łysienie mogą bowiem odpowiadać geny, zanieczyszczone środowisko, niezdrowy tryb życia, a nawet stres. Często czynniki te łączą się, a wtedy droga do całkowitej utraty włosów może być naprawdę krótka.

Na szczęście nawet w przypadku braku skuteczności preparatów czy zabiegów na zagęszczanie włosów, istnieje metoda, która pomoże zdecydowanej większości mężczyzn (i kobiet, bo również niektóre Panie spotyka ten problem). Metodą tą jest oczywiście przeszczep włosów.

Przeszczep włosów w Kielcach – na czym polega?

Przeszczep włosów, fachowo nazywany transplantacją włosów, to metoda, która pomaga osobom łysiejącym oraz tracącym włosy w wyniku oparzeń czy innych urazów. Polega głównie na pobraniu z tyłu głowy mieszków włosowych i umieszczeniu ich w tych miejscach na głowie, które dotyka łysienie. Oczywiście istnieją różne metody oraz technologie transplantacji – dla Pacjenta najważniejsza jest skuteczność zabiegów, która wynika z zastosowania nowoczesnych rozwiązań oraz w pełni indywidualnego podejścia.

Przeszczep włosów w Kielcach to zabieg, który nie wywołuje bólu czy dyskomfortu – wynika to z zastosowania znieczulenia miejscowego, powodującego, że Pacjent może czuć się bezpiecznie i nie musi obawiać się zabiegu. Sama długość trwania zabiegu jest bardzo zróżnicowana – może trwać godzinę, ale i 3 godziny – w zależności od skali problemu, z jakim w klinice pojawił się Pacjent.

Zabieg jest bezpieczny i rzadko dochodzi do infekcji, dlatego też jest polecany przez specjalistów.

przeszczep włosów w Kielcach

Zalety i wady przeszczepu włosów

Najważniejszą zaletą przeszczepu włosów w Kielcach jest skuteczność zabiegu – to jedyna alternatywa na wypadające włosy i walkę z łysieniem, która sprawdzi się zawsze tam, gdzie zawiodą wszelkiego rodzaju preparaty i metody wzmacniające czy zagęszczające włosy. Co więcej – efekt bujnej, gęstej fryzury można uzyskać po przeprowadzeniu zaledwie jednego zabiegu, co jest szczególnie istotne dla osób, nie mających czasu i ochoty pojawiać się na kilku zabiegach. Ważne są oczywiście również bezpieczeństwo oraz komfort Pacjenta – te zapewniane są przez specjalistów, korzystających z nowoczesnych technologii i dbających o to, aby Pacjent nie czuł w trakcie zabiegu najmniejszego nawet dyskomfortu.

Podstawową wada, która jednak jest zdecydowanie przyćmiona przez wszelkie korzyści, jakie daje przeszczep włosów w Kielcach, jest czas oczekiwania na końcowy efekt. Ten nie jest widoczny bezpośrednio po zabiegu i czas oczekiwania na bujną fryzurę może trwać nawet pół roku. W tym czasie niezbędne jest oczywiście dostosowanie się do wszelkich zaleceń lekarza, a także dbanie o skórę głowy – w przeciwnym wypadku, ostateczne efekty mogą nie być wystarczająco satysfakcjonujące.

Komu polecany jest przeszczep włosów?

Przede wszystkim osobom cierpiącym z powodu:

Przeszczep włosów w Centrum Medycyny i Estetyki w Kielcach

Jeżeli chcesz skorzystać z zabiegu przeszczepu włosów w Kielcach na światowym poziomie, zapraszamy do Centrum Medycyny i Estetyki w Kielcach. Wykorzystujemy najnowocześniejsze, sprawdzone metody, zapewniając naszym Pacjentom komfort oraz bezpieczeństwo w trakcie przeprowadzanych zabiegów. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu!