ul. Stanisława Staszica 6 lok. 04, 25-008 Kielce | tel. 605 729 912

Miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej

Szczupła sylwetka ciała to zdrowy wygląd każdej kobiety i mężczyzny. Często pomimo wielu wysiłków (dieta, ćwiczenia fizyczne) w pewnych obszarach ciała pozostaje tkanka tłuszczowa bardzo trudna do zredukowania. Najczęściej takie lokalne depozyty tłuszczu znajdują się na brzuchu, biodrach, udach, pośladkach, plecach i okolicy nadkolanowej. Metodą trwałego usunięcia tkanki tłuszczowej występującej lokalnie w nadmiarze jest lipoliza iniekcyjna.

Lokalne gromadzenie się tkanki tłuszczowej ma związek z czynnikami genetycznymi, uwarunkowaniami konstytucjonalnymi, czynnikami hormonalnymi, ale także wpływ ma siedzący tryb życia, mała aktywność fizyczna, nieprawidłowa dieta.

Metodą leczenia jest lipoliza, czyli wstrzykiwanie odpowiedniej substancji lecznicze pozyskiwanej z soi- fosfatydylocholiny, która rozpuszcza błony komórkowe komórek tłuszczowych i dalej służy jako transporter dla tłuszczu drogą naczyń krwionośnych do wątroby, gdzie tłuszcz zostaje ostatecznie zmetabolizowany.
Efektem zabiegu jest więc zniszczenie komórek tłuszczowych, co gwarantuje trwałość rezultatów.

Lipoliza iniekcyjna nie jest metodą na pozbycie się nadwagi. Służy do redukcji tkanki tłuszczowej w niektórych miejscach. Najlepsze efekty uzyskuje się:

Polecane zabiegi: