ul. Stanisława Staszica 6 lok. 04, 25-008 Kielce | tel. 605 729 912

Endermologia Alliance – pytania i odpowiedzi na temat zabiegu

Nowoczesna metoda modelowania i wyszczuplania sylwetki, jaką jest endermologia Alliance, stała się niezwykle popularna w Polsce i na całym świecie, co możemy potwierdzić w naszym kieleckim Centrum Medycyny i Estetyki. Jako zabieg bezinwazyjny, stała się alternatywą dla metod inwazyjnych – często bolesnych i wymagających przejścia pewnego okresu rekonwalescencji. Jak wygląda zabieg i czy rzeczywiście warto z niego skorzystać? Odpowiedzi na to i inne ważne pytania otrzymasz w tym artykule. Zapraszamy!

endermologia Alliance

Dlaczego endermologia Alliance jest skuteczna?

Endermologia Alliance to rozwiązanie stworzone przez francuską firmę LPG, która w oparciu o wieloletnie badania oraz determinację w znalezieniu najlepszej metody usuwania tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki, bez konieczności używania skalpela, dostarczyła światu innowacyjne technologie. Są wśród nich:

Technologie te, wraz z odpowiednią konstrukcją urządzenia do przeprowadzania zabiegu oraz automatyzacją całego procesu (głowicami steruje odpowiednio zaprogramowany komputer) powodują, że endermologia Alliance, jaką oferujemy Pacjentom naszego kieleckiego gabinetu jest niezwykle skuteczna i jest w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających osób, które potrzebują szybkich efektów!

Jakie efekty daje zabieg?

Endermologia Alliance wykorzystywana jest przede wszystkim do trzech celów:

Jeżeli więc pragniesz usunąć zbędną tkankę tłuszczową, która nie chce zniknąć pomimo diet i ćwiczeń albo pragniesz przywrócić swojej skórze piękno (np. poprzez pozbycie się cellulitu) – jest to metoda, która z całą pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać – przed jego przeprowadzeniem dojdzie tylko do rozmowy z lekarzem, który dzięki wywiadowi będzie w stanie stwierdzić ewentualne przeciwwskazania, a przy okazji poinformuje Pacjenta o tym, jak będzie wyglądała cała procedura.

Jedynym elementem, który można uznać za przygotowanie do zabiegu, jest konieczność założenia specjalnego stroju zabiegowego, który Pacjent otrzymuje od naszego kieleckiego Centrum Medycyny i Estetyki.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Endermologia Alliance to nie tylko sposób na piękną skórę i sylwetkę. Daje ona również wiele korzyści dla zdrowia i sprawdza się między innymi w:

Co więcej stosowana jest również przez sportowców, ponieważ umożliwia drenaż uszkodzonych więzadeł, poprawia funkcje motoryczne, a także regeneruje i likwiduje ból.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Nie ma zbyt wielu przeciwwskazań, co ma związek z możliwością pomijania poszczególnych miejsc na ciele w trakcie wykonywania zabiegu. Do tych najważniejszych, które wykluczają możliwość przeprowadzenia zabiegu, zaliczamy przede wszystkim:

O wszelkich przeciwwskazaniach i ewentualnej konieczności rezygnacji z zabiegu Pacjent zostaje poinformowany przez lekarza.

Ile trwa zabieg endermologii?

Średni czas, w jakim udaje się przeprowadzić zabieg, to 30 minut – jest to bardzo niedużo, zważywszy na efekty, jakie daje endermologia Alliance.

endermologia Alliance efekty

Czy endermologia jest bolesna?

W żadnym stopniu i nie powoduje nawet dyskomfortu. Ze względu na zastosowanie specjalnych głowic wyposażonych w rolki, skóra Pacjenta jest masowana, a więc może on odczuwać wyłącznie przyjemność. Zabieg jest z tego względu bardzo ceniony na całym świecie i tak bardzo różni się od innych metod, w szczególności tych inwazyjnych.

Ile trwa okres rekonwalescencji po zabiegu?

Po przeprowadzeniu zabiegu endermologii Alliance, możliwy jest natychmiastowy powrót do normalnego życia i pracy. Nie trzeba też stosować się do specjalnych zaleceń lekarza, a jedynie warto pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu. I zdrowej diecie, bo dzięki niej efekty będą jeszcze lepsze!

Ile razy trzeba powtórzyć zabieg, aby osiągnąć pożądane efekty?

Endermologia Alliance to zabieg, który wykonywany jest w seriach – 2-3 razy w tygodniu. Ilość przeprowadzonych zabiegów zależy przede wszystkim od efektów, jakie chce uzyskać Pacjent i skali jego problemu. Liczbę tę ustala lekarz, jednak w przypadku modelowania i wyszczuplania sylwetki, efekty przychodzą zaledwie po kilku zabiegach!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu z naszym kieleckim Centrum Medycyny i Estetyki – odpowiemy na wszystkie Twoje pytania związane z nowoczesnym zabiegiem, jakim jest endermologia Alliance!